BOCCIO-azarts, prieks un gandarījums

Jau piekto reizi Krāslavas bērnu un jauniešu centrs, sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju, organīzē Latgales BOCCIO turnīru Krāslavā. Katru gadu dalībnieku skaits palielinās.

Sestdien, 20.februārī, turnīrā  piedalījās jau 11 komandas: no Daugavpils BJC „Jaunība” klubs „ Žēlsirdība”, Aleksandrovas speciālā internātpamatskola, Rudzātu speciālā internātpamatskola un Krāslavas BJC klubs „Saulessvece”. Kopumā 45  dalībnieki.
        Kā atzīmēja  mūsu ciemiņi - Krāslavas novada domes deputāts Viktors Moisejs un Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Lidija Platonova , turnīra norises  raksturīgākās pazīmes- azarts, spīdošas acis, prieks un  aplausi, tas viss veidoja labvēlīgu atmosfēru. Pēc pašu audzēkņu atziņām, šīs spēles  tiek ļoti gaidītas un  daudziem  pat  neizdodas izgulēties, gaidot šo notikumu.
        Mēs, organizatori, lepojamies ar savu tiesniesi Dmitriju Silavu , kurš  šobrīd mācās  Latvijas Sporta akadēmijā, bet jau trešo gadu palīdz  organizēt un  vērtēt turnīru. Dmitrijs bija  mūsu pirmās komandas dalībnieks, kura uzvarēja BOCCIO turnīrā Latvijā. Piecu gadu laikā mūsu bērni no kluba „ Saulessvece” ir  sadraudzējušiess ar klubu  „Žēlsirdība” un Lieldienās mēs esam mīļi uzņemti Daugavpilī. Šo gadu laikā izveidojusies cieša sadarbība ar BOCCIO spēles entuziastiem Alvintinu Mamajevu, Oļegu Grigorjevu (Daugavpils) un Vjačeslavu Vērdiņu (Aleksandrova).
         Šogad cīņa bija ļoti sīva, jo komanda no Rudzātiem bija stipra, Aleksandrovas  bērni arī ilgi trenējās un nevēlējas padoties. Rezultātā: grupā ar kustību traucējumiem komandas sarindojās šādi: līderos ( t.i. uzvarēja visās spēlēs) kluba „ Saulessvece” audzēkņi - Raimonds Brazevičs, Pēteris Volks, Vjačeslavs Lukaševičs. II vietā-Aleksandrovas audzēkņi, III vietā - kluba „Žēlsirdība” komanda. Grupā ar garīgiem traucējumiem: līderos - Rudzātu sp.int.psk. komanda (Dmitrijs Beinarovičs, Ivars Voitkevičs, Sandis Jaškāns), II vietā -Aleksandrovas audzēkņi, III vietā-kluba „Saulessvece” komanda.
           Mēs pateicamies par atbalstu Krāslavas novada domei un  turnīra sponsoriem: zemnieku saimniecībai „ Sapnis”, personīgi Larisai un Pēterim Bārtuļiem un 
AS „Krāslavas piens”, personīgi Aleksejam Krivenko. Paldies par palīdzīgu roku tējas galda klāšanā kluba „Saulessvece” bērnu māmiņām un, īpaši, šo spēļu iniciatorei, ilggadējai trenerei un  kluba vadītājai Žannai Garbrēdei. Veiksmi un cīņas sparu mūsu laureātiem Ozolniekos 13.martā!

Krāslavas BJC direktore Rita Vekšina

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook