Bērnu un pusaudžu izglītošana par pubertāti un seksuāli reproduktīvo veselību Krāslavas novadā

30. septembrī un 1. oktobrī Krāslavas novada domes īstenotā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros biedrības “Papardes zieds” darbinieki – sabiedrības veselības speciālisti, psihologi, veselības veicināšanas konsultanti, piecās Krāslavas novada izglītības iestādēs vadīja bezmaksas izglītojošu interaktīvu nodarbību ciklus 12-14 un 15-17 gadus veciem pusaudžiem un jauniešiem. Nodarbībās jaunākajiem, atbilstoši projekta mērķim, tika runāts par pubertāti, attiecībām, sekstingu*, atkarībām, bet vecākie jaunieši diskutēja par lēmuma pieņemšanu par dzimumattiecību sākšanu/nesākšanu, par kontracepciju un seksuāli transmisīvajām infekcijām un HIV/AIDS, kā arī par atkarībām.

Atgriezušies no nodarbību vadīšanas Krāslavas novada skolās “Papardes zieds” speciālisti novērtēja, ka jaunieši ir atvērti un zinātkāri, prot izteikt savu viedokli un ieklausīties klasesbiedru teiktajā, diskutēt par to. Jaunieši labprāt uzzināja par savu ķermeni un kā rūpēties par savu veselību. Ar Krāslavas novada jauniešiem bija prieks sadarboties. Uz skolēnu jautājumu, kad atkal būs šādas nodarbības, “Papardes zieds” atbild – kad aicināsiet un vai kad kāda nākamā projekta ietvaros tādas tiks organizētas.

Pašu skolēnu vērtējums:

“Tas bija ļoti lietderīgi un arī ļoti interesanti”, “Man patīk šādas stundas”, “Man patika nodarbība, jo mēs izrunājām aktuālas tēmas”, “Bija interesanti uzzināt savu klasesbiedru domas”, “Uzzināju daudz jaunas informācijas”, “Beidzot sapratu un uzzināju atbildes uz man svarīgiem jautājumiem”, “Paldies par nodarbību, viss ļoti patika”.

Kopā šajās 2 dienās nodarbībās piedalījās 123 Krāslavas novada jaunieši no Indras pamatskolas, Krāslavas Valsts Ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas pamatskolas un Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības.

Autore: Linda Pavlovska, biedrības “Papardes zieds” projektu vadītāja

 

*Sekstings - seksuāla rakstura ziņu, attēlu vai video sūtīšana kādam internetā.

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook