Bērnu un pusaudžu izglītošana par pubertāti un seksuāli reproduktīvo veselību Krāslavas novadā

2. un 3. oktobrī Krāslavas novada domes īstenotā projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros biedrības “Papardes zieds” darbinieki – sabiedrības veselības speciālisti,

Krāslavas Varavīksnes v-skolas 8.klase

Indras pamatskolas 7., 8., 9. klases

Indras pamatskolas 7., 8., 9. klases

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11.klase

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 8.klase

RVT Krāslavas teritoriālās struktūrvienības 1. un 2. kurss

psihologi, veselības veicināšanas konsultanti, četrās Krāslavas novada izglītības iestādēs vadīja bezmaksas izglītojošu interaktīvu nodarbību ciklus 12-14 un 15-17 gadus veciem pusaudžiem un jauniešiem. Nodarbībās jaunākajiem, atbilstoši projekta mērķim, tika runāts par pubertāti, attiecībām, sekstingu*, atkarībām, bet vecākie jaunieši diskutēja par lēmuma pieņemšanu par dzimumattiecību sākšanu/nesākšanu, par kontracepciju un seksuāli transmisīvajām infekcijām un HIV/AIDS, kā arī par atkarībām.


Pedagogu atziņas pēc nodarbībām:
“Šādas nodarbības ir noderīgas, jo nav zināms, vai mājās par to vispār pārrunā. Labāk, lai kāds atkārto, nekā kāds neuzzina”.
“Tā kā bērni kļūst vecāki, viņiem ir jāsniedz ieskats gan par attiecībām, atkarībām, pubertāti. Daudziem vecākiem (arī skolotājiem) nav viegli runāt ar bērniem par šīm tēmām. Ir arī tādas lietas, ko viņi bērnam var izstāstīt tikai no sava redzes punkta”.
“Nodarbība bija noorganizēta ļoti labi, visi uzmanīgi klausījās vadītāju un jautāja interesējošos jautājumus”.


Pašu skolēnu vērtējums:
“Bija informatīvi, vēl vairāk gribētos uzzināt par infekcijām”, “Visa iegūtā informācija svarīga dzīvei un noderēs nākotnē”, “Ļoti forši, vadītājs labi saprot pusaudžus”, “Man ļoti patika šī nodarbība, jo varēja uzzināt vairākus viedokļus”, “Man bija ļoti interesanti un es gribētu vēl vairāk par to visu zināt”, “Bija ļoti forši pastrādāt komandā”.


Kopā šajās 2 dienās nodarbībās piedalījās 124 Krāslavas novada jaunieši no Indras pamatskolas, Krāslavas Valsts Ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības. Nodarbību vadītāji bija iepriecināti par jauniešu atvērtību, gatavību un prasmi diskutēt, ieinteresētību un ļoti sirsnīgo uzņemšanu.
Šī projekta ietvaros šādi nodarbību cikli Krāslavas novada mācību iestādēs notiks vēl 2 reizes.

 


Linda Pavlovska, biedrības “Papardes zieds” projektu vadītāja

 


*Sekstings - seksuāla rakstura ziņu, attēlu vai video sūtīšana kādam internetā

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook