Basketbols novembrī

20.novembrī savas kārtējās izbraukuma spēles aizvadīja Krāslavas sporta skolas basketbolisti, šoreiz sacensību vieta bija Alūksne.

Pirmie laukumā izgāja U-14 komandas. Krāslavas komanda bija spiesta atzīt mājinieku pārākumu ar rezultātu 48:79. Otrajā spēlē spēkiem mērojās U-15 komandas.  Vairāk nekā pārliecinoši labāki bija mūsējie. Arī rezultāts runā pats par sevi: 114:50 Krāslavas komandas labā. Labākie mūsu komandā bija J.Cauņa un K.Miglāns, bet savu ieguldījumu komandas uzvarā deva ikviens no spēlētājiem. Tad cīņa iesaistījās nākošās grupas komandas – U-17. Diemžēl uz Alūksni, slimības dēļ, nevarēja aizbraukt trīs pamatsastāva spēlētāji un tajā skaitā šīs komandas līderis J.Džmirze. Spēle izvērtās grūta, taču ļoti noderīga divus gadus jaunākajiem krāslaviešiem, kuriem nācās papildināt vecākās grupas komandu. Ar rezultātu 88:56 uzvara Alūksnes komandai, bet rezultatīvākai mūsu komandā bija divus gadus jaunākais J.Cauņa ar 26 punktiem. Vecākajā U-19 grupā arī bija jūtams J.Džamirzes trūkums. Taču krāslavieši nedomāja padoties un visu spēli cīņa norisinājās punkts punktā, tomēr beigās uzvaru izcīnīja alūksnieši: 92:73.

Krāslavas atklātajā basketbola čempionātā vīriešiem arī ir notikušas kārtējās spēles.  5.novembrī savā starpē tikās RH Būve un Kraisnet komandas, kurā pārliecinoši labāki izrādījās pagājušās sezonas čempioni RH Būve spēlētāji, beigu rezultāts 113:70 par labu čempioniem. Uzvarētāju komandā labākais punktu guvējs bija J.Maskaļūns (26p), bet zudētājiem izcēlās K.Ļaksa (30p).

12.novembrī notika divas spēles un pirmajā no tām BK Dagda/SIA Brīvība uzvarēja gados jaunāko turnīra komandu Tērpe ar rezultātu 117:57, taču šīnī spēlē izcēlās Tērpes pārstāvis J.Cauņa, kurš realizēja astoņus(!) trīspunktu metienus. Komandās rezultatīvākie bija, attiecīgi J.Dmitrijevs (31p) un J.Cauņa (32p). Otrajā šīvakara spēlē tikās RH Būve un Brīvība 2 komandas. Šajā cīņā arī viens no pretiniekiem izrādījās krietni vien labāks par otru. RH Būve svinēja savu ceturto uzvaru turnīrā 102:43. Razultatīvākie savās komandās bija P.Vilmans (21p) un Džauna (15p).

Pēc vienas nedēļas atkal notika divas Krāslavas atklātā basketbola čempionāta spēles. Pirmajā no tām „šķēpus krustoja” Brīvība 2 un Tērpe komandas. Diemžēl spēle neizvērtās īpaši spraiga un savu pārākumu apliecināja Brīvība 2 komanda, tādējādi svinot savu pirmo uzvaru turnīrā 95:46. Rezultatīvākie spēlētāji šinī mačā savās komandās bija D.Žauna (37p) un J.Cauņa (23p). Otrajā 19.novembra spēlē tikās pagājušā čempionāta otrās vietes ieguvēja Nordserviss komanda un pagājušās sezonas trešās vietas ieguvēja BK Dagda/SIA Brīvība komandas. Tātad – intriga! Un daudzie līdzjutēji, kuri piepildīja Varavīksnes vidusskolas sporta zāles balkonu, nebija vīlušies, jo līdz pat pēdējai sekundei uzvarētājs nebija zināms. Trīs sekundes līdz spēles beigām Dagdas pārstāvjiem bija iespēja rezultātu izlīdzināt, taču viņiem par nelaimi ļoti tāls J.Viškura metiens izrādījās nesekmīgs. Tātad visā spēlē, kurā aizsardzība bija labāka par uzbrukumu, uzvaru icīnīja Nordserviss komanda 59:56. Labākie punktu guvēji savās komandās bija R.Kokins (25p) un V.Nagļa (15p).

Piektdien, 26.novembrī notika viena spēle -  Nordserviss : Aglona. Neskatoties uz to, ka vairāki spēlētāji nespēja ierasties uz spēli slimības vai studiju dēļ un spēlēt katrai no komandām nācās piecu vīru sastāvā, skatītāji nebija vīlušies. Līdz pat spēles beigām laukumā norisinājās bezkompromisa cīņa. Mača izskaņā laukumu ar piecām piezīmām nācās pamest R.Dilbam, tādējādi atstājot savu komandu četru vīru sastāvā. Taču cīņa vēl nebija beigusies un...... rezultātā Aglonas basketbolisti parūpējās par pirmo turnīra sensāciju, jo spēja pieveikt Nordserviss komandu 62:60!

Pēc 26.novembra situācija turnīra tabulā ir šāda:

uzvaras    zaudējumi    punkti

RH Būve    4    0    8

Nordserviss    3    1    7

BK Dagda/Brīvība    2    1    5

Kraisnet    1    2    4

Brīvība 2    1    2    4

Aglona    1    2    4

Tērpe    0    4    4

21.novembrī Krāslavas komanda, kas pierobežas basketbola līgas sacensībās startē ar nosaukumu RH Būbe/Nordserviss, Preiļos sacentās ar vietējo komandu. Ļoti grūtā cīņā, pagarinājumā otro uzvaru divās spēlēs ar rezultātu 70:64 izcīnīja krāslavieši. Rezultatīvākais spēlētājs mūsējo komandā bija komandas kapteinis A.Jegorovs (25p). Šīs pašas līgas ietvaros 28.novembrī Krāslavā mūsu komanda uzņēma pagājušās sezonas čempionus Rokiškis komandu. Divus gadus atpakaļ krāslaviešiem izdevās uzvarēt spēcīgo Rokiškis komandu, tad, gadu atpakaļ, lietuvieši savās mājās revanšējās. Šogad interesantā spēlē ar rezultātu 94:99 uzvaru izcīnīja mūsu dienvidu kaimiņi. Rezultatīvākie spēlētāji Krāslavas komandā bija E.Gribs (26p), R.Kovalis (13p), J.Maskaļūns (13p)  un P.Vilmans(13p).

 

Tuvākās spēles Krāslavā:

3.decembrī plkst. 21:00 Aglona:Tērpe,

4.decembrī Pierobežas basketbola līga plkst.15:00 pret Visaginas,

6.decembrī Swedbank LJBL plkst.17:30 (U-15) un 18:50 (U-17) pret Rugājiem,

10.decembrī plkst 21:00 Kraisnet:Nordserviss,

17.decembrī plkst 21:00 RH Būve : BK Dagda/SIA Brīvība.

12.decembrī Krāslavas RH Būve/Nordserviss spēlēs Utenā pret vietējo komandu.

 

Apmeklējiet basketbola spēles Varavīksnes vidusskolas sporta zālē, nepalaidiet garām pašas interesantākās no tām!

 

Raitis Timma

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook