Balso par karikatūrām!

No šodienas, 14.oktobra līdz 25.oktobrim ikviens var nobalsot par konkursam "Eiropas Parlamenta smieklu vitamīni" iesniegtajām karikatūrām un ar savu balsi noteikt, kuri karikatūristi iegūs galveno balvu -

vizīti uz Eiropas Parlamentu, lai klātienē ar savu asprātīgo un kritisko skatu izvērtētu tā darbu.

Karikatūru konkursu organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) ar mērķi gūt jaunu un humora pilnu skatījumu un vērtējumu par EP darbu, jo humors un paškritika, tāpat kā vitamīni saprātīgās devās, ir labas veselības pamats.

Konkurss notiek divās kategorijās - profesionāļiem un amatieriem. Vērtētāji ir aicināti balsot gan par profesionāļu, gan amatieru iesniegtajiem darbiem, turklāt - katrs balsotājs var nobalsot par vairākām karikatūrām katrā kategorijā.

Konkursa galvenā balva ir ceļojums uz Eiropas Parlamentu, kā arī konkursanti saņems dažādas praktiskas un varbūt ne tik praktiskas pārsteiguma balvas. Galvenās balvas ieguvējus - pa vienam katrā kategorijā noteiks apmeklētāju balsojums un žūrijas viedoklis kopvērtējumā, tāpēc katra balss, kas atdota par konkrētu karikatūru, būs karikatūrista "solis" ceļā uz Parlamentu. Katras dienas noslēgumā balsojumi apkopotā veidā būs redzami interneta vietnē.

Par karikatūrām var nobalsot EP Informācijas biroja mājas lapā: www.europarl.lv/view/lv/karikaturas.htmlVisas iesniegtās karikatūras būs apskatāmas izstādē, sākot ar novembri ES mājas 1.stāvā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga). Karikatūras EP Informācijas birojs iecerējis izmantot arī nākamā gada biroja aktivitāšu akcentēšanai.

Daža laba statistika par karikatūristiem
•    Profesionāļu kategorijā iesniegtas 8 karikatūras
•    Amatieru kategorijā iesniegtas 10 karikatūras.
•    Jaunākais no karikatūristiem ir 10 gadus vecs (amatieru kategorija)
•    Vecākais no karikatūristiem - vecums nav norādīts.
•    Karikatūru iesniedzēji ir no Alūksnes, Iecavas, Rīgas, Viļakas un citām Latvijas pilsētām, mazpilsētām, ciemiem, kas šeit nav minēti, jo ne visi iesniedzēji norādījuši pasta adresi.

Informāciju sagatavoja
Iveta Ķelpe,
EPIB Preses nodaļas vadītāja
Tālr.: 6708 5468, mob.t. 29489481,
E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook