Āra dzīves ABC

Jau otro gadu biedrība "SKOLA AR NĀKOTNI" sadarbībā ar Krāslavas novada domi ESF projekta Nr. 9.2.4.2./16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros divdesmit pieciem jauniešiem rīko diennakts nometni "Āra dzīves ABC".

Šogad dzīvošana teltīs bija īpaši ekstrēma, jo gandrīz katru nakti lija lietus un gaisa temperatūra nebija no patīkamākajām. Taču varbūt tieši šogad dalībniekiem bija īpašs gandarījums par sevi, jo viņi izturēja.

Arī šoreiz nometnes laikā tika apmeklētas „Tarzāna” trases Daugavpilī, mēroti vairāki kilometri pārgājienā. Psiholoģe Velta Daņiļeviča  iemācīja jauniešiem dažas jaunas stratēģijas, kā veidot veiksmīgi dialogu ar apkārtējoem. Inga Jākobsone pastāstīja, kā rūpēties par savu veselību, lietojot veselīgu pārtiku.

Protams, neiztika bez ikrīta fiziskajām aktivitātēm Žana Bunto vadībā. Vēl ar nometnes dalībniekiem visās aktivitātēs bija klāt arī Ilona Bunto un nometnes vadītāja Vija Sjadro.

Tika apgūti jauni grupas saliedēšanas paņēmieni un izspēlētas daudzas spēles un rotaļas. Brīvajā laikā varēja iepazīties ar jaunām galda spēlēm, kuras ir pielāgotas spēlēšanai ārā.

Nometnes noslēguma anketās visi uzrakstīja, ka labprāt piedalītos šāda veida nometnēs arī nākošgad, jo tas ir neparasts piedzīvojums mūsu digitalizētajā pasaulē. Saskarsme ar dabu nomierina, māca, pilnveido.

 

Biedrība “SKOLA AR NĀKOTNI”

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook