Ar „Skolas somu” pagātnē

Indras pamatskolas 6.-7.klašu skolēnu “Skolas soma” ir papildinājusies ar jauniem iespaidiem. No mūsu modernās un straujās dzīves mēs, it kā ar „laika mašīnu” (pagasta autobusu) nokļuvām pasakainajā pagātnē, kur ir mājas ar niedru jumtiem, tajās ziemā ir silti, bet vasarā vēsi;

tur ir smēde ar visādiem kalēja darbarīkiem, ko tagad mēs pat pacelt nevarējām; tur ir mazas un jocīgas mājiņas bez logiem, kuras saucas par „klētīm”, izrādās ka pa vasaru tur pat varēja dzīvot jaunas meitas un puiši. Ja jums arī gribas to visu apskatīt – brauciet uz Andrupenes lauku sētu!

Pateicoties aizraujošam saimnieces stāstam uzzinājām, kā strādāja un dzīvoja mūsu senči, ko viņi ēda un ģērba, kā un no kā šuva  sev apģērbu.

Laipnas saimnieces iemācīja mums, kā cept garšīgo sēklu maizi, pacienāja ar svaigi izceptu „kakorku” un uzdāvināja katram pa pus klaipam svaigas maizes, ko viens-otrs pat līdz autobusam neatnesa – pusi apēda.

 

Paveicās mums arī ar laiku, bija ļoti silti, un mēs pašūpojāmies lielajās koka šūpolēs, izmēģinājām interesantas rotaļlietas,  pastaigājāmies pa purva laipu taku. Neskatoties uz to, ka esam lauku bērni, daži pirmo reizi redzēja kā sūnās aug dzērvenes, apbrīnojām, kā izskatās „simtgadīgie”  purva koki.

 

Aizraujošs, interesants, lietderīgs un „garšīgs” bija mūsu ceļojums pagātnē, pateicoties valsts iniciatīvas programmai „Latvijas skolas soma” un pagasta atbalstam.

 

 

Indras pamatskolas 6.-7.kl. skolēni

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook