9.maijs - Eiropas diena

Eiropas nedēļas pasākumi.

Katru gadu 9.maijā atzīmē Eiropas dienu, kas simbolizē Eiropas vienotību. Tās pirmsākumi ir 1950.gada 9..maijā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis ciešāk sadarboties. Gadu vēlāk sešas valstis - Beļģija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Vācija - apvienoja ogļu un tērauda ražotnes nolūkā nodrošināt Eiropā mieru un uzlabot dzīves līmeni. Arī Latvijā valsts iestādes, ES institūciju pārstāvniecības un nevalstiskās organizācijas aicina piedalīties pasākumos par godu Eiropas dienai.

Lai veicinātu zināšanas par Eiropas dienu un Latvijas dalību ES, Krāslavas ESIP un EDIP aicina apmeklēt un piedalīties mūsu organizētajos pasākumos.

  1. „Eiropas mazpilsētas lielumi un krāšņumi”- radošo darbu konkurss. Gaidām gan foto, mākslas darbus, esejas utt. Darbus gaidām 05.05.2008. Vēlāk būs šo darbu izstāde un autoru apbalvošana.
  2. Eiropa - iespēju lauks: jaunāko materiālu un izdales materiālu izstāde un apskats. Kā arī  Eiropas iepazīšana caur internetresursiem.

Mīļi gaidīti Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.

Dīķu ielā 5, Krāslavā, LV-5601

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook