17.aprīlis plkst.18.00 - Kinopunkta atklāšana Krāslavā!

Kinopunkta programmā pirmā filma - režisora Denija Boila „Graustu miljonārs” (2008.g.)

Filma tiks demonstrēta kultūras nama lielajā zālē.

Kinopunkta seansi paredzēti

ar simbolisku ieejas maksu – 1 santīms ziedojuma formā SOS bērnu ciematiem Latvijā.

"Graustu miljonārs"   (romantiska drāma)
“Kinopunkts kopā ar Amigo” aicina  Latvijas iedzīvotājus 26 mūsu valsts vietās uz savu pirmo filmu. Tā ir 2008. gada ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars favorīte un astoņu statuešu saņēmēja, britu režisora Denija Boila filma Graustu miljonārs. Lai cik arī skaļi un bravūrīgi šāda frāze neskanētu, bet -  tā ir jāredz katram. Lai uzskaitītu, kāpēc tieši, vajadzētu izdot atsevišķu grāmatu, tomēr būtiskākos iemeslus jāuzskaita kaut vai dēļ cieņas pret filmas veidotājiem.
Pirmkārt, Graustu miljonāra stāsts (jauneklis uzvar televīzijas spēlē Vai gribi būt miljonārs? un atgūst savu bērnības mīlestību) ir tikpat neticams, cik ticams – tādā gadījumā, ja esam gatavi pieļaut, ka brīnumi var notikt un ka mīlestības spēks var ieņemt pavisam reālas izpausmes un būt līdzdalīgs mūsu ikdienā.  
Otrkārt, tajā spēlējošie aktieri nav žurnālu vāku zvaigznes, bet gan centīgi strādājoši britu neatkarīgajā un Indijas kino. Reizēm taču der atpūtināt acis no pierastajām slavenībām, vai ne? Treškārt, filma ir uzņemta paraugprofesionāli, operatora vadītā kamera danco brīnumainās piruetēs un valšos, mūzika piešķir attēlam te teiksmainību, te spriedzi, te aizkustinošu romantiku. Un visbeidzot, tā uzņemta Indijā, Mumbajā (pirms vēl pilsēta tika nodēvēta par Bombeju), un parāda šīs valsts apbrīnojamo spēju izdzīvot, kad tā sadalīta tik krasās sociālajās nometnēs: debesskrāpji mijas ar graustu būdelēm, ubagiem pabrauc garām šiki limuzīni. Lai arī iepriekšminētā grāmata ar visiem iemesliem, kāpēc šī filma būtu jāredz, diezin vai kādreiz tiks izdota, tomēr, ja tas notiktu, uz vāka vajadzētu būt mazajiem indiešu aktieriem, kuri piedalījās filmā un kuru mājas tolaik bija no šīfera plāksnēm sasistas būdeles. Pēc filmas grandiozajiem panākumiem režisors Boils ar kolēģiem Bombejā mazajām zvaigznēm un viņu ģimenēm iegādājās dzīvokļus ar cilvēkam pienācīgiem apstākļiem – nu re, brīnumi tiešām notiek!

Toms Treibergs
Kino kritiķis, Kultūras Forums

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook