Ātrā navigācija:
svētdiena, 25. marts, 2018. gada 084. diena
< Iedegsim pilsētas egli kopā!
pirmdiena, 18.12.2017 07:40 Age: 97 Days
Category: Galvenā ziņa, Izglītības ziņas

Starpnovadu neklātienes konkurss "Cik daudz un droši Tu zini, kā sevi pasargāt no HIV?"

Katru gadu Dagdas un Krāslavas novadu izglītības iestāžu 8.-9.klašu skolēni piedalās neklātienes konkursā. Konkursā bija jāatbild uz


.

 

 

 

20  jautājumiem  un  jāapraksta  savu  rīcību  konkrētā  situācijā. 

 

Ir  novērojama  tendence, ka  konkursā  pārsvarā  ik gadus  piedalās  vieni  un  tie  paši  skolēni.  Lai  atbildētu  uz  jautājumiem, ir  jālasa un jāmeklē informācija. 

 

Paldies  par  aktivitāti   Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolai (11  skolēni), Robežnieku pamatskolai (5 skolēni) un  Indras  pamatskolai (2 skolēni) no  Krāslavas  novada! 

 

Prieks  par  tiem  dažiem  skolēniem arī  no  Dagdas  novada:   Dagdas  vidusskolas  (1 skolniece), Andzeļu  pamatskolas (4 skolēni), Šķaunes  pamatskolas (1 skolniece), Asūnes  pamatskolas, (1 skolēns) un  Ezernieku  vidusskolas (2 skolnieces).

 

1.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta AIDS/HIV diena. Ikviens   tika  aicināts iesaistīties informatīvā kampaņā, lai vērstu uzmanību un veicinātu sapratni par AIDS/HIV saslimšanu.

Ideja par Starptautiskās AIDS dienas atzīmēšanu radās 1988. gadā, un kopš tā laika šo dienu atzīmē visā pasaulē, pieminot HIV/AIDS slimniekus un upurus un pievēršot uzmanību dažādām ar šo slimību saistītām problēmām, lai veicinātu izpratni, paaugstinātu izglītības līmeni un mazinātu aizspriedumus par HIV/AIDS un tā sekām.

 

 AIDS jeb iegūtais imūndeficīta sindroms ir slimību komplekss, kas attīstās HIV infekcijas gala stadijā uz novājinātu organisma aizsargspēju fona. AIDS ir diemžēl nedziedināma slimība. Pēc ANO datiem pasaulē šobrīd dzīvo vairāk nekā 40 miljoni cilvēku, kuri ir inficēti ar šīs slimības vīrusu. Katru dienu viņiem pievienojas vēl aptuveni 11 tūkstoši jaunu  inficēto. 

 

     HIV infekcija Latvijā tāpat kā vairumā Austrumeiropas valstu galvenokārt izplatās, intravenozi ievadot narkotikas ar kopīgi lietotām šļircēm, tomēr pēdējos gados aktualizējusies tendence, ka infekcija no narkotiku lietotāju vides dzimumkontaktu ceļā izplatās uz pārējo sabiedrības daļu. Šādā situācijā visvairāk ir apdraudētas sievietes un jaunas meitenes, kas pārsvarā ir narkotiku lietotāju  dzimumpartneres.

 

Labākais  līdzeklis slimības  apkarošanā  ir  zināšanas. Kopā varam palīdzēt un būt līdzatbildīgi!  Skolēni par  dalību  saņēma  diplomus  un pateicības  balviņas.

 

 

Konkursu atbalstīja  LSK  Krāslavas, Aglonas un Dagdas novadu komiteja un Nord-Trøndelag Røde Kors.

 

 

 

Dagdas  vidusskolas   skolotāja Marija Micķeviča

 

 

Apbalvoto saraksts pielikumā -