Ātrā navigācija:
svētdiena, 25. februāris, 2018. gada 056. diena
<  Velo diena veselīgam dzīvesveidam!
ceturtdiena, 28.09.2017 09:04 Age: 150 Days
Category: Galvenā ziņa, Izglītības ziņas

Sēņu izstāde Robežniekos

Sēnes uzturā lietojis jau pirmatnējais cilvēks. Arī vēlākos laikos neražas un bada gados sēnes bieži vien palīdzējušas cilvēkiem izdzīvot. Mūsdienās


.

.

.

.

 

 

 

sēņošana ir patīkams vaļasprieks. Sēnes lietojamas ne tikai ēšanai, tās izmanto medicīnā, maizes, vīna, alus, siera ražošanā un pat mākslas darbu radīšanā.

 

 

Mūsu mežos ir sastopamas vairāk kā 200 cilvēkiem noderīgi sēņu veidi. Sēņotāji lasa tikai kādas  20-30 sugas. Lai labāk orientēties sēņu pasaulē, 19.septembrī Robežnieku pamatskolā tika organizēta sēņu izstāde. Ideja par tās rīkošanu radās no 4.klases skolnieces Valērijas Joninas krustmātes  Allas Mustermanes, kura ir diplomēta bioloģe, botāniķe.

 

 

Rīkojot izstādi, tika veikts liels darbs ar uzziņu literatūru, ar vārdnīcu par sēnēm, tika meklēta informācija internetā. 

Kā gala rezultāts, izstādē bija apskatāmas Robežnieku apkārtnē ievāktās 27 ēdamās, 10 neēdamās un 10 indīgās sēnes. 

Labākie sēņotāji skolnieku vidū bija Indris Ivanovs un Irina Apaļko. Ļoti daudzveidīgas un pārējiem nezināmas sēnes savāca Valērijas Joninas ģimene.

 

Apmeklējot sēņu izstādi, gan skolēni, gan skolotāji varēja uzdot jautājumus, uz kuriem atbildēja Alla Mustermane.  Skolotājus vairāk interesēja ēdamās, bet skolēnus-indīgās sēnes. Visvairāk jautājumu bija par retāk sastopamām sēnēm. Un pēc izstādes visi interesenti jau varēja labāk orientēties mūsu sēņu daudzveidībā.

 

 

 

Alla Stavro

Skolas vides koordinatore