Ātrā navigācija:
otrdiena, 20. februāris, 2018. gada 051. diena
< Radošā darbnīca- tamborēšana uz pirkstiem
trešdiena, 14.06.2017 11:56 Age: 251 Days
Category: Izglītības ziņas, Projektu ziņas

Radošās darbnīcas Krāslavas pamatskolā- papīra ziedi ar saldo pārsteigumu

Šogad vasara mūs nelutina... Bet vai tāpēc skumt un sēdēt mājās? Sestajā jūnijā Krāslavas pamatskolā notika krāsainai salda radošā darbnīca, kuru vadīja


.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

Karīna Pitrāne.

 

Savā saspringtajā darba grafikā viņa laipni atrada laiku, lai atnākt uz savas vecākās meitas, kura mācās 1.klasē, skolu un iemācīt bērnus veidot īpašas konfekšu rozes. Karīnas darinātie papīra ziedu pušķi ir apbrīnas vērti- ļoti dažādi, krāsaini, gaumīgi un izsmalcināti. Protams, dzīvajām puķēm ir sava neatkārtojama burvība, bet pašu darinātajiem ziediem, kuros ielikta maza daļiņa savas sirds, arī ir neatsverama vērtība. Pirmajā mirklī šķita, ka šādu kaut arī mākslīgu, bet tik īstu rožu darināšana radīs grūtības... Taču jāteic, ka meistare tik saprotami visu pastāstīja un parādīja, ikvienu darbnīcas dalībnieku iedrošinot un atbalstot, ka drīz vien bērniem tapa pašu darinātas ļoti dažādas, krāsainas, individuālas, unikālas rozes ar saldu pārsteigumu vidū. Radošās darbošanās laikā valdīja draudzīga un atbalstoša atmosfēra, jo skaistas lietas var tapt tikai pozitīvā un sirsnīgā atmosfērā. Te nebija sacensības, konkurences, bet valdīja sirsnīga kopā būšana. Darbnīcas dalībnieki katrs piedomāja, kuram sev īpašām cilvēkam varētu tādu rozi dāvināt un sagādāt mazu prieciņu lietainā dienā. 

 

 

Protams, mācības ir galvenais skolēna uzdevumus, ko mēs, pieaugušie, bieži vien, uzsverot atbildības nozīmīgumu, dēvējam par bērna darbu. Taču skolas misija nebūt nav tikai mācību vielas pasniegšana. Tikpat svarīga ir saskarsmes, tolerances, radošuma un pozitīvās pašcieņas un pašvērtējuma mācība. 

 

 

Jaunas prasmes apguvām ar domu, ka rudenī tās palīdzēsim apgūt gan mūsu draugiem veco ļaužu pansionātā „Priedes”, gan radošajās darbnīcās mūsu skolas vecākiem, jo tikai kopā sapņi kļūst krāsaini!

 

Paldies meistarei Karinei Pitrāne!

 

 

Darbnīcas notiek LSK Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komitejas un Røde Kors Nord-Trøndelag atbalstītā projekta „Tikai kopā sapņi kļūst krāsaini” ietvaros.

 

Turpinājums sekos...

 

 

 

Krāslavas pamatskolas psiholoģe Velta Daņileviča