Ātrā navigācija:
otrdiena, 20. februāris, 2018. gada 051. diena
< Lepojamies ar Alisi Danovsku!
pirmdiena, 27.11.2017 08:12 Age: 85 Days
Category: Galvenā ziņa, Izglītības ziņas

Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē

Šogad jau sesto reizi notika Kultūras kanona organizētais konkurss, un visus šos sešus gadus Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēni to atbalsta.


.

.

 

 

 

Pirmais posms notika Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “GORS”. Šoreiz ģimnāzijas komandu pārstāvēja Sintija Skerškāne, Laura Dzalbe un Pauls Nartišs kopā ar skolotāju Ingu Skerškāni, kas mūs ieinteresēja arī šogad piedalīties šajā konkursā.

 

Katru reizi skolēniem ir dots kāds konkrēts uzdevumus, kuru jāsagatavo līdz novembra sākumam un tad noteiktajā dienā jābrauc uz Latgales sirdi prezentēt veikto. Šī gada tēma bija  „Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē”. Skolēniem bija jāizvēlas kāda Kultūras kanona mājaslapā esošā vērtība, tā padziļināti jāizpēta, jāizdomā un jāizveido mājaslapas saturs ar šo vērtību. 

 

Mums nebija ilgi jāspriež par to, kādu vērtību izcelt Latvijas simtgadē. Tā kā visi komandas dalībnieki ir bijuši un vēl līdz šim ir saistīti ar tādu latviešiem grandiozu pasākumu kā Dziesmu un Deju svētki, tad tika nolemts izvēlēties tieši šo tautas tradīciju.

 

Dziesmu svētki ir sinonīms Latvijai, mūsu nacionālā identitāte. Tieši caur tiem cilvēki visā pasaulē redz mūsu valsti. Ja Dziesmu un deju svētki pazustu, sagrūtu arī vērtības, kas ir ietvertas tajos. Uz Dziesmu svētku pamata balstās Latvju nācija un kultūra. Tieši Dziesmu svētku nedēļā latvieši apzinās savu latvietību, izjūt patriotismu un kopības spēku. Dziesmu svētkos visi ir uz vienas frekvences - vienalga, vai Tu uzstājies uz mazas skatuvītes Vērmanes dārzā, vai esi viens no Mežaparka kopkora.

 

 Katram tika noteikti savi pienākumi – kādam jāintervē Dziesmu svētku dalībnieki, kādam jāiet uz Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju pēc senām krāslaviešu Dziedāšanas svētku fotogrāfijām, kādam jāstrādā pie mājaslapas prototipa izveidošanas. Soli pa solim un viss nepieciešamais tika izdarīts. Mēs piedāvājām Latvijas Kultūras kanona mājas lapu papildināt ar visu svētku dalībnieku aprakstiem, intervijām un viņu foto reportāžām.

 

14. novembrī notika Latgales reģiona skolu darbu prezentācijas. Atbraukušās komandas izrādījās konkurētspējīgas, un bija grūti paredzēt, kuras divas nākamā gada janvārī dosies uz otrās kārtas norisi Rīgā. Pēc visu komandu teicamajām prezentācijām, kafijas pauzes un žūrijas locekļu sarunām, tika paziņots, ka pirmās vietas ieguvēji un komandas, kas dosies uz Rīgu, ir no Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Nautrēnu Vidusskolas. Uzvarētāji bija apmierināti un gandarīti par izdarītā darba augļiem. Dalībnieki un viņu skolotāji saņēma dāsnas dāvanas no konkursa sponsoriem. 

 

2. konkursa posms norisināsies mūsu valsts galvaspilsētā. Līdz tam laikam reģionos uzvarējušās komandas, kas ir divas no katra reģiona, var nedaudz atvilkt elpu, taču jau 2018. gada 12. janvārī visus gaida tikšanās Rīgā LKA Teātra mājā Zirgu Pasts ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kultūras kanona mājaslapas satura izstrādes un citu mediju ekspertiem, kuri jauniešiem mācīs mediju satura izstrādes pamatprincipus. Vissvarīgākais notikums būs 26. janvārī, kad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā trešās konkursa kārtas dalībniekiem būs jāveic tieši tajā dienā uzdots fināla uzdevums. Katrai fināla konkursa komandai tiks piešķirta nominācija, vislabāk izpildīto darbu rezultāti tiks realizēti kā publiski pieejams mediju saturs. Lai visiem veicas pēdējos divos Kultūras kanona konkursa posmos!

 

 

 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda 12.d klases skolniece Laura Dzalbe, 12.c klases skolniece Sintija Skerškāne, 11.d klases skolnieks Pauls Nartišs