Ātrā navigācija:
piektdiena, 23. marts, 2018. gada 082. diena
< 23.zinātniski pētniecisko darbu konference Krāslavas Valsts ģimnāzijā
pirmdiena, 26.02.2018 07:14 Age: 25 Days
Category: Galvenā ziņa, Informācija

“Atzīšanās mīlestībā Krāslavai”

Krāslava – pilsēta Daugavas lokos. To par savu sauc tūkstošiem krāslaviešu un novadnieku. Tikpat mīļa tā kļūst arī pilsētas viesiem, kuri te atgriežas vēl un vēl.


.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

Krāslava ir neaizmirstama, tāpēc šogad, kad pilsēta svin savu 95 gadu jubileju, ir īstais laiks, lai izstāstītu, cik ļoti esam pieķērušies šai vietai.

 

Krāslavas novada tūrisma informācijas centrs, svinot Sv. Valentīna dienu, izsludināja stāstu un dzejas konkursu “Atzīšanās mīlestībā Krāslavai”. Konkursa mērķis ir aicināt iedzīvotājus atzīties mīlestībā Krāslavai, tādējādi izrādot savu attieksmi pret pilsētu, un apkopot skaistākās atzīšanās mīlestībā savai pilsētai. Šim aicinājumam atsaucās 33 autori, kopumā iesniedz 40 darbus. Atzīšanās mīlestībā savai vismīļākajai pilsētai iedzīvotāji pauda latviešu, latgaliešu un krievu valodās. 

 

Katrs iesūtītais darbs ir emocionāls un dziļi personisks. Noteikt uzvarētāju katrā vecuma grupā – tas bija sarežģīts uzdevums. Konkursam iesniegtos darbus izvērtēja neatkarīga komisija piecu cilvēku sastāvā. Lai vērtējums būtu objektīvs un godīgs, komisijai konkursa darbi tika iesniegti anonīmi. Par ieguldīto un atbildīgo darbu lielu paldies sakām Krāslavas novada domes deputātam un konkursa komisijas priekšsēdētājam Viktoram Moisejam, izdevuma “Krāslavas Vēstis” redaktorei Elvīrai Škutānei, Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Žanetai Moisejai, Krāslavas Bērnu un jauniešu centra metodiķei Sanitai Kumpiņai un Krāslavas novada TIC speciālistei Edītei Lukšai.

 

 

Katra konkursa noslēgumā ir uzvarētāji, kas saņem balvas. Krāslavas novada TIC kolektīvs saka lielu paldies sponsoriem. Tie ir uzņēmēji, kuri bez mazākās vilcināšanās piekrita atbalstīt konkursu. Uzvarētājiem balvas sarūpēja atpūtas komplekss „Lejasmalas” (nakšņošana 2 personām namiņā uz salas), zirgu sēta „Klajumi” (1 h izjāde 2 personām), kafejnīca „Tokyo Town” (dāvanu karte EUR 10 vērtībā), biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs” (romantiskas pusdienas un ekskluzīvas porcelāna leļļu izstādes apmeklējums 2 personām); Krāslavas peldbaseins (abonements 5 apmeklējuma reizēm), bērnu preču veikals „Riči-Viči” (dāvanu karte EUR 20 apmērā).

 

 

Valentīna dienas vakarā Krāslavas novada TIC telpās tika rīkots konkursa “Atzīšanās mīlestībā Krāslavai” rezultātu paziņošanas pasākums. Sirsnīgā un mājīgā gaisotnē tika paziņoti uzvarētāji kategorijās “Stāsti” un “Dzeja” katrā vecuma grupā:

 

Stāstu autori no 7 līdz 12 gadiem – Rainers Zukuls;

Dzejas autori no 7 līdz 12 gadiem – Džesika Zdanovska;

Stāstu autori no 13 līdz 18 gadiem – Linda Nipāne;

Dzejas autori no 13 līdz 18 gadiem – Guntis Ungurs;

Stāstu autori virs 18 gadiem – Ilze Ļaksa – Timinska;

Dzejas autori virs 18 gadiem – Ilze Vovka.

 

 

Pateicības par piedalīšanos saņēma katrs konkursa dalībnieks. No sirds sveicam uzvarētājus un visiem konkursa dalībniekiem vēlam neizgaistošu radošo garu, kas ļaus radīt aizvien jaunus liriskus darbiņus.

 

Noslēguma pasākumam īpašu gaisotni radīja pašu autoru uzstāšanās, kuru laikā, lasot savus konkursa darbus, viņi atzinās mīlestībā Krāslavai. Tūrisma informācijas centrā bieži dzirdam atzinīgus vārdus par Krāslavu, komplimentus par tās skaistumu un sakoptību, taču vietējo iedzīvotāju atzinība ir īpaša, neaprakstāmi patiesa un dziļi aizkustinoša. 

 

Kā dāvana visiem konkursa dalībniekiem bija Viktora Bernāna un Artemija Kozačuka uzstāšanās, kas radīja romantisku svētku noskaņu. 

 

Un kas gan tie par svētkiem bez tortes… Bezgala garšīgu torti sirds formā sarūpēja Marina Dorožko. 

 

 

Lai visiem mīlestības pilns Krāslavas jubilejas gads!

Krāslavas novada TIC kolektīvs 

 

 

MANA MĪĻĀ KRĀSLAVA -   Rainers Zukuls 

 

     Cik daudz pasaulē pilsētu! Katrā pilsētā dzīvo cilvēki, kuriem viņu pilsēta liekas visskaistākā.

   Arī man Krāslava ir tā pilsēta, kuru es ļoti mīlu. Te es dzīvoju, te ir mana ģimene, mani draugi, te ir mana skola, kur es mācos.

   Vienalga, kur lai es būtu, vienmēr gribas atgriezties savās mājās. Mana māja ir mana Krāslava. 

   Te vienmēr tik mīļi, tik klusi, tik mierīgi, ļoti skaisti un sakopti.

    Krāslava  atrodas Latgalē pie brīnišķīgas upes Daugavas. Dažreiz gribas aiziet pie Daugavas, pasēdēt upes krastā un pasapņot. Mēs bieži to darām ar ģimeni un vienmēr brīnāmies, cik upe ir skaista un spēcīga. Katrā gadalaikā tā ir savādāka ,bet vienmēr apburoša un varena .Pasēdi krastā ,ļaujies,lai tās ūdeņi izplūst caur tevi  un tu kļūsi stiprāks! 

   Krāslavā ir skaista Grāfa Plātera pils, tā atrodas augstu kalnā un no turienes paveras brīnišķīgi skati. Var pastaigāties parkā  un  izjust vēstures laikus.

   Cilvēki vienmēr kaut kur steidzas un ikdienas steigā nevar pamanīt to skaistumu, kas viņiem ir apkārt un tuvumā. Ikdienas steigā mēs bieži aizmirstam , ka ir lietas, ko mēs patiesi mīlam. Bet varbūt par to nemaz skaļi nav jārunā? Vienkārši jabūt stipriem un vareniem kā mūsu Daugava.

Krāslava – Tu esi tik burvīga! 

Vārdos pat nav iespējams izteikt savas jūtas.

Gribētos, lai par Tevi uzzinātu visa pasaule! 

       

 

Ilze Vovka

 

Mana pilsēta Daugavas krastos,

baltus atzīšanās vārdus 

es Tev rakstu sniegā!

Kad tas kusīs,

ar palu ūdeņiem vārdi

cauri Latvijai tecēs 

un Likteņupes viļņos

sudraba pērlēs vizēs-

es mīlu Tevi, Krāslava!

Mana pilsēta Daugavas krastos,

sirds atzīšanās dziesmu

es Tev dziedu vējos,

baznīcu torņos un mākoņos.

Kad pār Latviju vēji skries,

kā karogs sarkanbalts

to balsīs mana dziesma skanēs-

es mīlu Tevi,Krāslava!

Mana pilsēta Daugavas krastos,

klusu atzīšanās lūgšanu

es par Tevi skaitu!

Kad pa cerību zvaigžņotu staru

tā pacelsies debesīs,

kāds Eņģelis mežģīņu spārniem

tos manā vietā

Dievam nolasīs-

es mīlu Tevi, Krāslava!

 

 

Линда Нипане 

 

Февраль- это месяц, когда все пытаются признаваться друг другу в любви, говорить комплименты. Известно, что тёплые чувства можно испытывать не только к людям. Мне накануне дня всех влюблённых хочется признаться в любви  своему родному городу.

Я живу в небольшом, но очень красивом городе Краславе. Здесь провела своё детство и  очень люблю это место.

Краслава! Мне нравится ходить по твоим старинным улицам, по лесу, который тебя окружает. А этот вид с вышки, находящейся в лесу на берегу Даугавы! От него в прямом смысле слова замирает дыхание. 

Моё любимое место в нашем городе - Адамова тропа. Идёшь по узенькой тропинке по лесу и слышишь, как вокруг звонко поют птицы, как Даугаве плескается рыба. Хотя живу в Краславе с самого рождения, открыла для себя это место совсем недавно, пару лет назад. И с тех пор хочется возвращаться сюда снова и снова – в место, где кажется, что за каждым поворотом тебя ждет волшебство.

  Я люблю тебя, Краслава! Ты мой родной город, лучшее воспоминание детства. Не хочу никуда уезжать, хочу всю жизнь любоваться твоими красотами.

Atzīšanās mīlestībā Krāslavai - Ilze Ļaksa - Timinska

 

“Ilze, Tev ir jāuzraksta sava atzīšanās mīlestībā Krāslavai!” Es to dzirdēju, braucot tramvajā skanam no telefona klausules, lasīju pirms gulētiešanas īsziņās un pat miegā sapņu eņģeļi šo frāzi dziedāja brīnišķīgos korāļos. Es nevarēju no tā izvairīties. Jāraksta vien bija. 

Bet ko gan es varēju rakstīt? Lokālpatriotisms (un jebkādā cita veida patriotisms) man šķita aizdomīga parādība, jau diezgan sen par savām mājām saucu dimdošo Rīgu un iegrimt bērnības sentimentā likās pārāk banāli. Turklāt ne vien vienu reizi biju to darījusi un tēlainus epitetus par dzimto pilsētu varēju producēt teju virtuozā līmenī – krāšņie Daugavas loki, romantiskais Karņicka kalns, noslēpumainā Grāfu Plātera pils, aizkustinošās baznīcas, koptās un dzejiskās pilsētas ieliņas, elpu aizraujošie dabas skati, sirdi žņaudzožās bērnības atmiņas un tā tālāk un tā joprojām. Un nevienā no šiem epitetiem es nemeloju; tie rodas tik viegli tāpēc, ka tie, iespējams, ir mana DNS sastāvdaļa, bet vai tā ir mīlestība? 

Es nekad neesmu mīlējusi skaļi. Visbiežāk uzslavas vārdi un odas šķiet samākslotas un liekas. Vai es drīkstu mīlēt klusi? Viegli piesarkstot, kad saviesīgā pasākumā kāds ieminās: “es reiz biju Krāslavā, ļoti skaista pilsēta”; sajūtot sirdī uzvirmojam lepnumu, kad novadnieks gūst panākumus sportā, kultūrā vai būdams vienkārši labs cilvēks; kautrīgi piebilstot vakara sarunā pie vīna, ka man ir bijusi brīnišķīga bērnība, jo esmu augusi gleznainā pilsētā ar lieliskiem cilvēkiem, kas ir tās dvēsele; aizvedot draugu pastaigā pa pilsētas ieliņām, parku vai novada skaistajiem mežiem un ar satraukumu gaidot, vai viņam patiks vai mana sirds izredzētā tika atzīta par gana labu esam.

“Tā kā šķemba manā sirdī dziļi guļ un sāp tur viņa...”

Mīlestība nav dzīres. Mīlestība nav mūžīgi svētki. Mīlestība nav tikai laime.

Mīlestība ir kaisle. Mīlestība ir pelēkās ikdienas liesma. Mīlestība ir gruzdošā sajūta pakrūtē. 

Un manā pakrūtē kaut kas gruzd. Es atkal lasu īsziņu, kurā man jautā, vai es jau esmu uzrakstījusi savu atzīšanos mīlestībā Krāslavai. Kas tiek domāts ar šo jautājumu? Ka man bija jāuzraksta slavinoša himna? Es aizveru acis. Mana sirds sit takti klusai, smeldzīgai melodijai, un mana dvēsele dzied “es tevi mīlu, Krāslava”, bet es nezinu, vai kāds to sadzirdēs. Es nezinu, vai man izdosies paust šo kluso, bet patieso dziesmu, kura skanēs manī mūžam. 

 

 

Моя Краслава - Džesika Zdanovska

 

Краслава – лучший город на земле,

Краслава – лучший город на планете.

Здесь радуются лету и весне,

С улыбкой день встречают взрослые и дети.

Люблю в Краславе каждый уголок,

Скамейку, дерево, качели, кустик…

Пушистый, к небу мчащийся дымок, 

Упавший на дорогу желтый листик…

Красив мой город летом и зимой,

Красив как ночью, так и ранним утром,

Всегда спешу вернуться я домой,

Здесь никогда не думаю о грустном.

Три школы и гимназия, сады

Для деток, малышей и дошколят. 

Бассейн, спортшкола, музыка, кружки – 

Возможности жить скучно не велят.

Спешу поздравить с праздником тебя,

Родная и любимая Краслава!

Спасибо, что ты радуешь меня,

За всё, что ты даешь нам, детям, - браво!