Ātrā navigācija:
svētdiena, 25. marts, 2018. gada 084. diena
< 63 % Latvijas pašvaldību jau izmanto JSPA administrēto projektu sniegtās iespējas
ceturtdiena, 31.08.2017 00:00 Age: 206 Days
Category: Galvenā ziņa, Projektu ziņas

Apdrošināšanas firma “Balta” finansē Krāslavas baznīcas fasādes freskas restaurāciju

Pateicoties Polijas Republikas vēstniecības Rīgā pūliņiem starp PZU grupā ietilpstošu apdrošināšanas firmu „Balta” un Krāslavas Svētā Ludvika draudzi tika noslēgta vienošanās,


.

 

 

 

kas paredz, ka apdrošināšanas firma “Balta” piešķir līdzfinansējumu baznīcas centrālā portāla timpanona freskas restaurācijas darbu veikšanai. Pie atjaunošanas darbiem speciālisti ķersies jau drīzumā. 

 

 

Krāslavas Svētā Ludvika baznīcas iekštelpu fresku restaurācijas darbi sākās 2003.g. Tagad pateicoties dažādu iestāžu, tai skaitā Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, kā arī atsevišķu personu no Latvijas un Polijas iesaistei un atbalstam, speciālisti un tūristi var apbrīnot šo vienu no skaistākajiem Polijas un Latvijas kopīgā kultūras mantojuma pieminekļiem. Līdz šim jau ir restaurēts galvenais altāris, altārglezna „Svētais Ludviks dodas krusta karā”, kuru 1884.g. pēc poļu mākslinieka J.Mateiko skices uzgleznoja viņa mācekļi. Tāpat atjaunota arī XVIII gs. 60.gados tapusī Filipo Kastaldi altāra freska. 

 

 

1756.g.-1767.g. celtā Krāslavas Svētā Ludvika baznīca ir unikāls vēstures un mākslas piemineklis. To būvējuši grāfs Konstantīns Ludviks Plāters un grāfiene Augusta Plātere no Ogiņsku dzimtas. 1757.g. pie baznīcas tika atvērta pirmā Latvijas teritorijā mācību iestāde katoļu garīdzniekiem – Krāslavas Garīgais seminārs. 2017.g. Svētā Ludvika baznīca atzīmē savu 250. pastāvēšanas gadadienu.

 

Paralēli darbiem pie freskas restaurācijas norisināsies arī baznīcas fasādes atjaunošanas darbi, kurus finansē Latvijas puse.