Ātrā navigācija:
ceturtdiena, 22. februāris, 2018. gada 053. diena
<  Turpināsies uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās transporta infrastruktūras uzlabošana
ceturtdiena, 11.05.2017 13:44 Age: 287 Days
Category: Galvenā ziņa, Izglītības ziņas, Projektu ziņas

9.maijs – Eiropas diena

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11.d klases skolēni 9.maijā Krāslavas Varavīksnes vidusskolā organizēja projekta “Eiropols” – Eiropas Savienības aktualitātēm pa pēdām” spēli.


.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

Eiropas valstīs 9.maiju atzīmē kā Eiropas dienu. Tas saistīts ar to, ka 1950.gadā Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans piedāvāja(t.s.Šūmana Deklarācija) Vācijai apvienot kontroli pār ogļu un tērauda industrijām uz robežas starp Vāciju un Franciju. Galvenā doma bija, ka, apvienojot kontroli pār galvenajām stratēģiskajām nozarēm, karš dalībvalstu starpā vairs nebūtu iespējams. Tas lika pamatus Eiropas Savienībai. 

 

 

Mūsu projekta galvenais mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Eiropas Savienības aktualitātēm un vēsturi nestandarta apmācības veidā. Jau iepriekš konkursa „Eiroscola” ietvaros mēs, Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11.d klase kopā ar klases audzinātāju Viktoriju Naļivaiko, izveidojām spēli par Eiropas aktualitātēm, vēsturi, personībām u.c. Tieši šo spēli mēs izspēlējām arī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā ar 9.-11.klasēm. Pirms spēles sākšanas jauniešiem tika parādīts neliels video par spēles tapšanu un realizēšanu (https://www.youtube.com/watch?v=DwGg65LUS4I), kā arī neliela prezentācija  ieskatam Eiropas Savienību vēsturē un aktualitātēs.

 

 

Neskatoties uz to, ka skolnieku sejās pirms spēles sākšanas bija redzams neliels uztraukums, sākoties spēlei, parādījās adrenalīns un vēlme uzzināt vairāk. 

 

 

Tika izspēlētas 3 spēles kārtas. Tajās piedalījās 45 skolēni no 9.-11.klasēm. Katrai klasei par piedalīšanos tika izsniegts sertifikāts par piedalīšanos Eiropas dienai veltītajā spēlē "Eiropols- Eiropas Savienības aktualitātēm pa pēdām" un saldā balva. 

 

 

Krāslavas Varavīksnes vidusskola bija pirmā skola, kurā tika īstenots Krāslavas novada pašvaldības jauniešu projektā uzstādītais mērķis. Mūs priekšā gaida vēl vismaz divas skolas, kuras mēs apciemosim ar spēli „Eiropols” un vēlmi draudzēties.

 

 

 

Projekta koordinatore Astrīda Daņiļeviča

  Krāslavas Valsts ģimnāzijas 11.d klases skolniece