Ātrā navigācija:
sestdiena, 24. februāris, 2018. gada 055. diena
<  VK Krāslavas volejbola komanda uz goda pjedestāla trešā pakāpiena
pirmdiena, 05.02.2018 14:00 Age: 19 Days
Category: Galvenā ziņa, Projektu ziņas

Krāslavā vingros sēdošie darbinieki

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka darba kavējumi slimību dēļ jau kopš 20.gadsimta otrās puses pamatojami galvenokārt ar neinfekciozām


.

.

 

 

 

saslimšanām, un Latvijā to starpā pirmajā vietā ir sirds un asinsvadu slimības, kā arī skeleta un kustību aparāta problēmas. Šīs kaites ne vien pazemina paša indivīda dzīves kvalitāti, bet arī rada papildus izdevumus darba devējam dažādu izmaksu veidā. Ikdienas fiziskajām aktivitātēm ir nepārvērtējama būtiska ietekme uz šo saslimšanu attīstības aizkavēšanu un to profilaktiskas novēršanas iespējām. Pētījumi darba vietās pierāda, ka, mērķtiecīgi veicinot darbinieku fiziskās aktivitātes, salīdzinoši īsā laikā tiek panākts stabils darba laika kavējumu samazinājums, uzlabojas darbinieku fiziskā pašsajūta un psihoemocionālais stāvoklis, pieaug lojalitāte darba vietai.

 

 

Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros 12.un 13.februārī notiks apmācības (lekcija un interaktīva vingrojumu kompleksa apguve), kuru mērķis ir vairot darbinieku izpratni par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi veselības nostiprināšanā un slimību profilaksē, izveidot jaunus paradumus veselības nostiprināšanā un uzturēšanā, kā arī mazināt sēdoša darba radītus veselības riskus. Apmācības notiks desmit dažādās vietās, un vairākās no tām piedalīsies vairāku iestāžu un uzņēmumu darbinieki vienlaikus. Plānots apmācīt vismaz 100 darbiniekus. 

 

 

Lai nodrošinātu iespēju lielākam iedzīvotāju skaitam uzzināt par veselības veicināšanas iespējām sēdoša darba darītājiem, divas nodarbības tiek izsludinātas kā publiski pasākumi, uz kuriem tiek aicināts ikviens interesents, un tās notiks:

 

13.februārī plkst. 9:30 KRĀSLAVAS NOVADA DOMES telpās Skolas ielā 7 (3. stāva zāle)

13.februārī plkst. 11:00.KRĀSLAVAS NOVADA CENTRĀLĀS BIBLIOTĒKAS telpās Dīķu ielā 5. 

 

 

Katra nodarbība būs stundu gara, un tajās dalībnieki uzzinās par veselības riskiem, ko rada sēdošs darbs, apgūs vienkāršus un iedarbīgus vingrinājumus sēdoša darba radītu risku mazināšanai, veselības uzlabošanai un nostiprināšanai aktīvos darba pārtraukumos, kā arī saņems metodisko materiālu, lai tehniski pareizi un ar izpratni izpildītu darba vingrošanas kompleksa vingrinājumus darba pārtraukumos ikdienā. 

 

 

Apmācības vadīs veselības sporta speciālistes, fitnesa treneres Fanija Šitca un Judīte Žižkune no veselīga dzīvesveida uzņēmuma SIA “Walking Fox”, kas jau piecus gadus piedāvā un nodrošina darba vingrošanu Latvijas uzņēmumos. 

 

 

Sīkāku informāciju iespējams saņemt no projekta vadītājas Guntas Ahromkinas, tālr. 22013825.