Ātrā navigācija:
svētdiena, 25. marts, 2018. gada 084. diena
< PROJEKTS JAUNIEŠIEM “PROTI UN DARI”
pirmdiena, 02.10.2017 00:00 Age: 174 Days
Category: Galvenā ziņa, Projektu ziņas

Dzejas koks ar kļavas lapām

Septembris. Pirmā rudens elpa. Lapas iekrāsojas dzeltenas, oranžas, sarkanas. Skolēni atsāk mācības skolā, un atkal klāt ir Dzejas dienas.


Maritas Kovko foto

 

 

 

Septembris jau vairāk nekā 50 gadus aicina svinēt Dzejas dienas. Par to paldies septembrī dzimušajam lielākajam latviešu dzejniekam Rainim. Tām veltītie pasākumi notiek visā Latvijā, arī mūsu skolā.

 

Katriem svētkiem ir savas īpašības. Skolas bibliotēku šajā laikā piesātināja poētisma vilnis, kas ļāva ikvienam dzejas lasītājam atrast tajā patvērumu, iedvesmu vai jaunus atklājumus. Skolēni septembra mēnesī apmeklēja bibliotēku, kurā norisinājās dzejai veltītas literārās stundas. Iepazināmies nedaudz ar Dzejas dienu vēsturi un katrs skolēns varēja izvēlēties bibliotēkas piedāvāto dzejas grāmatu, nolasīt vienu dzejoli, kā arī dažos vārdos pastāstīt, kas īpaši šajās dzejas rindās viņu uzrunāja.

 

 

Bērniem tika uzdoti arī radoši darbiņi: bija jāizvēlas no izlasītās grāmatas viens dzejolis, kurš tika uzrakstīts uz iepriekš noformētas papīra lapas kļavas formā. Pēc mājas darbu izpildīšanas Dzejas dienas noslēdzām ar akciju “Nāc uz bibliotēku ar savu dzejoli”. Skolēni veidoja Dzejas koku no saviem mīļākajiem dzejolīšiem.

 

Kopējā dzejas noskaņā vēl vairāk svētku sajūtas ienesa skolotājas L.Paceviča, R.Ivanova, I.Medzjuta, I.Truskovska un L.Šakalova, par ko viņām īpašs paldies!

 

Robežnieku “Kāpēcīšu klubiņa” dalībniekiem (Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001) tika dota iespēja paradīt sevi fotokorespondenta lomā un apgūt nepieciešamās iemaņas pasākuma organizēšanā.

Novēlu visiem, lai jaunais mācību gads būtu bagāts ar radošiem darbiem un idejām.

 

 

 

Robežnieku pamatskolas skolotāja Marina Ignatjeva