Ātrā navigācija:
otrdiena, 20. februāris, 2018. gada 051. diena
< Reiz Jaungada naktī...
trešdiena, 21.12.2016 15:56 Age: 1 Years
Category: Galvenā ziņa, Kultūras ziņas

Krāslavas svētā Ludvika Romas katoļu draudzes prāvesta Eduarda Voroņecka apsveikums Ziemassvētkos

Dārgie brāļi un māsas Kristū! 2016. reizi ir atkal atnākusi klusā, svētā Ziemassvētku nakts. Garajā laika posmā ir bijuši aukstāki un siltāki, bagātāki un mazāk bagāti, mierīgāki un satrauktāki, bet


E.Škutānes foto

 

 

 

vienmēr svētā noskaņā pārdzīvoti Kristus dzimšanas svētki.

 

Arī šogad ne visiem būs bagāts Ziemassvētku galds, bet arī tas neatņems svētku noskaņu, jo tā nav atkarīga no naudas maka, bet gan no tā, cik mēs esam sagatavoti Kristus atnākšanai.

 

Pestītājs nāca pasaulē, lai izkliedētu garīgo tumsu, kas klāja pasauli. Arī šodien viņš mums ir vajadzīgs, kad esam nokļuvuši garīgajā nabadzībā vēl lielākā kā materiālā. Kristus un viņa mācība ir nepieciešama, lai mēs atkal ieraudzītu pareizo ceļu. 

 

Cilvēki bieži uzdod jautājumu, kādi būs šie svētki, kas notiek tik nemierīgā pasaulē? Droši var apgalvot, ka šie svētki ir ļoti domāti tam, lai nestu mierinājumu satrauktajām dvēselēm, dotu cerību, un liktu prātā paturēt Apustuļa Pāvila vārdus – “Ja Dievs par mums, kas būs pret mums?” (Rom 8, 31)

 

Kristus ir nācis pasaulē visiem ļaudīm, par to skaidri raksta evaņģēlists Lūkass – “Kunga eņģelis parādījās ganiem, un Dieva spožums apspīdēja tos un viņi ļoti izbijās. Un eņģelis viņam sacīja – “Nebīstieties, jo, lūk, es jums pasludinu lielu prieku, kas notiks visiem ļaudīm: jo jums šodien Dāvida pilsētā piedzimis Pestītājs, kas ir Kristus kungs.”” (Lk 2, 9 – 10)

 

Kristus atnāca virs Zemes, lai stāstītu par Dievu mums saprotamā valodā. Vispirms Jēzus mums atklāja, ka Dievs mīl katru no mums un vēlas, lai mēs visi būtu laimīgi. To vēsti Viņš varēja atsūtīt caur savu sūtni vai eņģeli, bet Dievs to izdarīja caur savu Dēlu. Otro skaisto ziņu mums atnesa Kristus, ka Dievs ne tikai mūs mīl, bet viņš ir arī mūsu Tēvs. Tāpēc mēs tagad rītos un vakaros, skaitot lūgšanas, sakām – “Tēvs mūsu, kas esi debesīs….”

 

Jēzus Kristus mūs iemācīja šo valodu, lai mēs sarunātos ar Dievu. Kas šo valodu vēl nav iemācījies, vai piemirsis, tad pie Jēzus bērna šūpuļa var sadzirdēt: Dievs runā mīlestības valodā.

 

Klausoties Dieva mīlestības valodu, mums jāaizmirst sava ļaunuma, naida, atriebības valodu un jāsāk runāt ar citiem Dieva valodā.

 

Ja vairāk būs tādu, kas runās šajā valodā, tad pasaule kļūs mīļāka un labāka. 

Brīnumainā kārtā Ziemassvētku laiks mūs katru dara labāku, iecietīgāku, tīrāku. Kristus dzimšanas svētki ir svētki,  kuri no jauna ieskanas cilvēka dvēselē, kur tik daudz ievainojumu, sāpju un ciešanu. 

 

Šajos svētkos mūsu dvēselei pieskaras pats Kristus un tā atjaunojas. 

Atcerēsimies, kā Kristus dzimšanas svētkus svinēja mūsu vectēvi? Svinīgas nopietnības pilnais Advents, Kūču vakars, oblātes, lūgšanas un garīgās dziesmas mājās, siens uz galda zem balta linu galdauta, braukšana uz baznīcu, svinīgā Svētā Mise pusnaktī un tad atgriešanās mājās pie klātajiem svētku galdiem, rotaļām un viesībām pa citām mājām, kuras to varēja atļauties. Tas viss ienesa prieku un draudzību cilvēku attiecībās un galvenais – mieru dvēselēs labas gribas cilvēkiem, jo Kungs ir dzimis, Viņš nācis pie mums. 

 

Pieturēsimies pie šīs labās tradīcijas un nodosim to saviem bērniem un mazbērniem.

 

Dārgie brāļi un māsas Kristū!

No visas sirds sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos un novēlu jums veselību, prieku, mieru, mīlestību un saskaņu jūsu attiecībās. Lai Dievs jūs piepilda ar savām žēlastībām un lai  palīdz ikdienā.

 

 

Eduards Voroņeckis, 

Krāslavas svētā Ludvika Romas katoļu draudzes prāvests