Ātrā navigācija: Uzņēmējdarbība / Aktualitātes
otrdiena, 20. februāris, 2018. gada 051. diena

Aktualitātes

trešdiena, 31.01.2018

Aizkraukle 16. un 17.martā aicina uz Uzņēmēju dienām

16. un 17.martā Aizkrauklē notiks “Uzņēmēju dienas 2018”, kas ir gada lielākais uzņēmējdarbības notikums Aizkraukles novadā un tuvākajā apkārtnē. ...

Category: Galvenā ziņa, Projektu ziņas, Uzņēmējdarbība

ceturtdiena, 04.01.2018

LIAA Daugavpils biznesa inkubators izsludina pieteikumu pieņemšanu inkubācijas pretendentiem

Šobrīd Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Daugavpils biznesa inkubatorā ir atvērta dalībnieku 2018. gada pirmās kārtas pieteikumu pieņemšana uzņemšanai inkubācijā, kas noslēgsies šī gada 22. janvārī. Pieteikšanās......

Category: Galvenā ziņa, Uzņēmējdarbība

ceturtdiena, 23.11.2017

Valsts svētkos tika pasniegtas Latgales reģiona uzņēmēju gada balvas

Šogad jau ceturto gadu Valsts svētku pasākumu laikā Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome godināja Latgales reģiona uzņēmēju gada balvas laureātus,...

Category: Galvenā ziņa, Uzņēmējdarbība

pirmdiena, 09.10.2017

Par konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017’’

Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ar LPR Attīstības padomes atbalstu no šī gada 09.oktobra līdz 18.novembrim organizē ...

Category: Galvenā ziņa, Informācija, Uzņēmējdarbība

pirmdiena, 02.10.2017

4. oktobrī Rēzeknē notiks forums "Valsts atbalsta biznesu" – viss par valsts atbalstu uzņēmējiem

Šā gada 4. oktobrī Rēzeknē notiks forums “Valsts atbalsta biznesu”, kurā uzņēmēji varēs saņemt visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā ...

Category: Galvenā ziņa, Informācija, Uzņēmējdarbība

ceturtdiena, 14.09.2017

Sociālā uzņēmējdarbība

Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs 2017. gada 26. septembrī plkst. 12.00 Skolas ielā 7 (13. kab.), Krāslavā rīko semināru par ...

Category: Galvenā ziņa, Projektu ziņas, Uzņēmējdarbība

trešdiena, 06.09.2017

Uzņēmēju dienas Latgalē

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un Latgales Plānošanas reģionu aicina uzņēmējus reģistrēties “Uzņēmēju dienu Latgalē 2017” ietvaros notiekošā Biznesa foruma......

Category: Domes ziņas, Galvenā ziņa, Informācija, Projektu ziņas, Uzņēmējdarbība

ceturtdiena, 31.08.2017

Aicina pieteikties uzņēmējus dalībai “Uzņēmēju dienās Latgalē 2017”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu aicina pieteikties uzņēmējus dalībai ...

Category: Galvenā ziņa, Informācija, Uzņēmējdarbība


Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ALTUM pieejamas plašākas valsts atbalsta iespējas

Tuvākajā laikā mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kas sava biznesa attīstībai finansējumu aizņemsies ALTUM īstenotajā MVU izaugsmes aizdevumu programmā, būs iespējams saņemt aizdevuma procentu maksājumu subsīdijas un garantijas.

Šā gada 22.jūlijā Ministru kabinetā apstiprinātie ALTUM īstenotās MVU izaugsmes aizdevumu programmas noteikumu papildinājumi paredz programmas ietvaros izveidot garantiju un procentu likmju subsīdiju fondu 2,5 miljonu eiro apmērā. No šī fonda resursiem uzņēmumi, kas veic nelauksaimniecisko darbību un nav vecāki par 5 gadiem, kopā ar investīciju aizdevumu varēs saņemt subsīdiju aizdevuma procentu maksājumu segšanai 50% apmērā no kopējās procentos maksājamās summas pirmo piecu gadu laikā.

Savukārt apstrādes rūpniecības projektiem, kuriem ir nepietiekams nodrošinājums, būs pieejamas garantijas 65% vai 80% apmērā no aizdevuma kopējās summas. 65% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju projektiem, savukārt 80% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju aizdevumiem infrastruktūras ieguldījumu veikšanai. Klientu ērtībām garantijas izsniegs ALTUM, vienlaikus ar aizdevuma pieteikuma apstiprināšanu.

MVU Izaugsmes aizdevumu termiņš ir pagarināts līdz 2015.gada 31.oktobrim.

Subsīdijas un garantijas MVU izaugsmes aizdevumu programmas klientiem būs pieejamas pēc garantiju un procentu likmju subsīdiju fonda darbību regulējošo dokumentu apstiprināšanas, provizoriski vasaras beigās.

Kopš programmas darbības sākuma MVU izaugsmes aizdevumu programmā piešķirti 1025 aizdevumi par kopējo summu 67,4 miljoni eiro. 2014.gada 2.ceturksnī MVU Izaugsmes aizdevumu programmas ietvaros ALTUM piešķīra 68 aizdevumus (par 36% vairāk nekā 1.ceturksnī) 3,2 miljonu eiro apjomā. Pirmajā pusgadā piešķirti 112 aizdevumi par kopumā 7,1 miljonu eiro.


Latvijas investīciju un attīstības aģentūras jaunākā informācija:

LIAA ziņas 2014.gada vasarā;

Pieejamie atbalsta instrumenti uzņēmējiem 2014. gada jūlijā.

Seminārs uzņēmējiem

Latgales plānošanas reģions rīko mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona uzņēmējiem, pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.

Semināri ir bez maksas; pieteikšanās ir obligāta.

Semināru apraksti

Pieteikšanās anketa

Krāslavas novada dome aicina skolēnus piedalīties vasaras nodarbinātības pasākumā

 

Aicinām skolēnus vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri 2013./2014. mācību gadā mācās vispārizglītojošā skolā vai  profesionālās izglītības iestādē, un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Krāslavas novadā, pieteikties darbam vasarā laikā no 16.jūnija līdz 12.augustam.Dokumentu veidlapas izsniedz un pieteikumus pieņem no 14.aprīļa līdz 6.maijam Attīstības nodaļas zālē, Skolas ielā 7, Krāslavā (13.kabinetā) pirmdien - ceturtdien no plkst. 14.00 līdz 16.00.


Iesniedzamo dokumentu veidlapas pieejamas arī Krāslavas novada domē un Krāslavas novada mājas lapā www.kraslava.lv/uzņēmējdarbība/aktualitātes, kā arī pagastu pārvaldēs un Krāslavas novada skolās.


Kontaktpersona:

Krāslavas novada domes

uzņēmējdarbības atbalsta projekta

koordinatore Agita Kruglova,

tālr. 65620032, 25608633,

e-pasts: agitakruglova@inbox.lv.

Aicinām jauniešus uz informatīvo sanāksmi

 

Krāslavas novada dome aicina jauniešus no 18 līdz 30 gadiem uz informatīvo sanāksmi par projektu konkursu „Jauniešu biznesa ideju konkurss komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Krāslavas novadā”.

Informatīvā sanāksme notiks Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas zālē Skolas ielā 7, Krāslavā 20.martā plkst. 14.00.

Sanāksmes laikā mācīsimies sastādīt biznesa plānu projektu konkursam un ģenerēt biznesa idejas.

Lūdzam pieteikties līdz 19.martam zvanot pa tālr. 65620032, 25608633

 

 

Aicina darba devējus piedalīties Krāslavas novada skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā


Krāslavas novada dome aicina darba devējus (juridiskās komercsabiedrības, pašvaldības iestādes) piedāvāt darba vietas skolēniem vecumā  no 15 līdz 19 gadiem 2014.gada vasaras brīvlaikā laikā no 16.jūnija līdz 12.augustam.


Lai piedāvātu darba vietas, darba devējiem no 3.marta līdz 4.aprīlim jāiesniedz aizpildīts pieteikums Krāslavas novada domes Attīstības nodaļā, Skolas ielā 7, Krāslavā.Kontaktpersona:

Krāslavas novada domes uzņēmējdarbības

atbalsta projekta koordinatore

Agita Kruglova,

tālr. 65620032, 25608633

e-pasts: agitakruglova@inbox.lv

 

Vairāk -

http://kraslava.lv/zinas/pilns-raksts/article/aicina-darba-devejus-piedalities-kraslavas-novada-skolenu-vasaras-nodarbinatibas-pasakuma-1/

 

 

Aicina jauniešus piedalīties biznesa ideju konkursā

Krāslavas novada pašvaldība jau ceturto reizi izsludina projektu pieteikumu konkursu "Jauniešu biznesa ideju konkurss komercdarbības uzsākšanai  vai attīstībai Krāslavas novadā".


Projektu pieteikumu pieņemšana notiek no 2014.gada 3.marta līdz 2014.gada 11.aprīlim.


Konkursa pieteikumus var iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu Krāslavas novada pašvaldībai, Rīgas ielā 51, Krāslavā, LV-5601.

 

Kontaktpersona:

Krāslavas novada domes uzņēmējdarbības

atbalsta projekta koordinatore

Agita Kruglova,

tālr. 65620032, 25608633,

e-pasts: agitakruglova@inbox.lv.

 

Vairāk - http://kraslava.lv/zinas/pilns-raksts/article/aicina-jauniesus-piedalities-biznesa-ideju-konkursa/

 

 

 

 

Martā uzņēmumi varēs pieteikties atbalstam darbības modernizācijai 34 miljonu euro apmērā

2014.gada martā sāksies projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā atbalsta saņemšanai par veiktajiem ieguldījumiem zināšanu un tehnoloģiju intensīvajos projektos programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” investīcijas 4.kārtas ietvaros, tāpēc Ekonomikas ministrija aicina komersantus jau savlaicīgi sākt darbu pie projektu gatavošanas.

Plānots, ka programmas 4. kārtas ietvaros atbalstīti tiks vismaz 16 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz 41,5 milj. euro. Iespējams, „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” kopējais finansējums tiks vēl palielināts.

Šobrīd Ekonomikas ministrija kopā ar Finanšu un Tieslietu ministrijām strādā pie programmas 4.kārtas nosacījumu saskaņošanas, kas atvieglos finansējuma plūsmu finansējumu saņēmējiem. Vienlaikus būtiskas izmaiņas attiecībā uz projektu īstenošanu, salīdzinot ar programmas 3.kārtas nosacījumiem, nav plānotas.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm uz Latviju. Programmas ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Šobrīd plānots, ka programmas 4.kārtas kopējais finansējums būs 34148923 euro. Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam būs 142 287 euro; maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 euro.

Projektu iesniegumu pieņemšana „Augstas pievienotās vērtības investīciju” programmas ceturtajā kārtā tiks uzsākta 3. martā un ilgs līdz 31.martam. Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada 30.jūnijam.

Visi projektu iesniedzēji - gan mazie un vidējie komersanti, gan arī lielie komersanti - varēs uzsākt projekta īstenošanu drīz pēc projekta iesniegumu iesniegšanas LIAA - sagaidot LIAA pārbaudi projekta īstenošanas vietā. Jāņem vērā, ka projektu nevar pabeigt pirms projekta apstiprināšanas, t.i. pirms 2014.gada jūnija. Projektu īstenošana būs jāpabeidz līdz 2015.gada 15.septembrim.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīciju” pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti jau 35 projekti, kuru kopējais attiecināmo investīciju apjoms ir 279,4 milj. euro, no kuriem 99,4milj. euro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums. Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīciju” trešajā kārtā tika iesniegti 126 projekti par kopējo pieprasīto publisko finansējumu 73.3 milj. euro. Iepriekšējās kārtās atbalstītie projekti pārstāv tādu nozaru uzņēmumus, kā ķīmija un farmācija, kokrūpniecība, transportlīdzekļu ražošana, kā arī mašīnu un iekārtu ražošanu, poligrāfiju, datoru, elektronikas un optikas ražošanu, pārtikas rūpniecību un šķiedru un audumu ražošanu.

Programmas pirmajā un otrajā kārtā atbalstīto projektu saraksts ir publicēts Latvijas Investīciju un aģentūras mājaslapā: www.liaa.gov.lv/lv/es-fondi/noslegtie-ligumi-2007-2013-gada-planosanas-perioda. Vietnē informāciju visu laiku tiek atjaunota, tiklīdz kādā projektā ir kādas izmaiņas. Programmas 3.kārtā iesniegto projektu vērtēšana vēl nav noslēgusies.

Izsludināts jauns projektu konkurss

 

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Tūrisma aktivitāšu veicināšana" saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 13.novembra noteikumiem Nr.773 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Tūrisma aktivitāšu veicināšana".

Projektu iesniegumu pieņemšana 10.kārtai pasākumā "Tūrisma aktivitāšu veicināšana" notiks no 2014.gada 2.janvāra līdz 2014.gada 31.janvārim ar kopējo pieejamo publisko finansējumu aktivitātei "Tūrisma pakalpojumu dažādošana"- 890 000 EUR (astoņi simti deviņdesmit tūkstoši EUR) apmērā.

Pasākuma projektu īstenošanas beigu datums ir astoņi mēneši no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projektu iesniegumu apstiprināšanu.

Projektu iesniegumi jāiesniedz Lauku atbalsta dienesta reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā (Zemkopības ministrijas ēkas 2.stāva foajē, Republikas laukumā 2, Rīgā), elektroniski (atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu) vai izmantojot Lauku atbalsta dienesta elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).Projekta iesnieguma veidlapa un metodiskie norādījumi tās aizpildīšanai ir atrodami mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā "ES atbalsts".
Centrālā aparāta un reģionālo lauksaimniecības pārvalžu adreses ir uzrādītas mājaslapā: www.lad.gov.lv.
Tūrisma aktivitāšu veicināšana.doc


Noderīgs apkopojums par 2014.gada nodokļiem


Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Grāmatvedības un finanšu nodaļa sagatavojusi informāciju par nodokļu likmju un atvieglojumu summu izmaiņām, kas stājas spēkā no 2014.gada 1.janvāra. Tabulā (pielikumā) ir redzami piemēri, kā praktiski mainīsies nodokļu likmes, atvieglojumu summas u. c.

 
http://www.llkc.lv/files/raksts/201401/20140102-1604-nodoklu-likmes.pdf

 

Krāslavas novada uzņēmēju gada balva


Krāslavas novada pašvaldība šogad organizē konkursu „Krāslavas novada uzņēmēju gada balva”, kura mērķis ir apzināt un godināt tos novada  uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.


Pretendenti dalībai konkursā - uzņēmēji, kuru saimnieciskā darbība noris Krāslavas novadā un kuri ir reģistrēti Valsts ieņēmumu dienestā kā nodokļu maksātāji.


No 2013. gada 23. septembra līdz 2013. gada 1.oktobrim Krāslavas novada domes izveidotā konkursa komisija izvirza 3 - 5 pretendentus balvas saņemšanai konkursa nominācijās - gada lauksaimnieks, gada ražotājs, gada tirgotājs, gada amatnieks, gada jaunais uzņēmējs un gada naktsmītne.


No 2013.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 31.oktobrim novada iedzīvotāji un viesi tiek aicināti atbalstīt labāko pretendentu katrā nominācijā.

Aptaujas tiks publicētas Krāslavas novada pašvaldības mājas lapā www.kraslava.lv, informatīvajā biļetenā „Krāslavas Vēstis”, sociālajā tīklā www.draugiem.lv un būs pieejamas Krāslavas novada pagastu pārvaldēs, kā arī citās sabiedriskās vietās.

 

 

Pieejamie atbalsta instrumenti uzņēmējiemKrāslavas sviests novērtēts ar bronzas medaļu izstādē „Riga Food 2013”

Šogad izstādē piedalījās 664 uzņēmumi no 35 valstīm, prezentējot jaunākos produktus un pakalpojumus.

Pārtikas ražotāji izstādes laikā sacentās par «Riga Food» medaļām vairākos izcilas kvalitātes pārtikas produktu konkursos.  Šogad tika vērtēti gan kvasa un iesala dzērieni, gan medus un piena produkti. Konkursu uzvarētāji tika apbalvoti «Riga Food 2013» atklāšanas ceremonijā 4. septembrī.

Latvijā ražoto piena produktu konkursu organizēja KS «Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība» sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Tas notika svaigā siera, kausētā siera, glazētā siera, vājpiena biezpiena, dzeramā jogurta un augstākā labuma sviesta kategorijās un tajā piedalījās 15 Latvijas ražotāji ar 55 produktu paraugiem.

Ir īpašs prieks, ka bronzas medaļa un 3.vieta ir piešķirta AS «Krāslavas piens» ražotajam skābkrējuma sviestam (meistare Svetlana Račicka).

Apsveicam un lepojamies!


Sākas pieteikšanās biznesa ideju konkursam "Ideju kauss 2013"

No 17. jūlija sākas pieteikšanās biznesa ideju konkursam „Ideju kauss 2013”, ko jau septīto gadu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Pieteikšanās noritēs līdz 15. septembrim. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un sekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmi.
Biznesa ideju konkurss „Ideju kauss 2013” dod iespēju ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam īstenot savu biznesa ideju un iegūt uzņēmējdarbības sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus un finansējumu. Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem jāreģistrējas konkursa mājas lapā www.idejukauss.lv un jāiesniedz savas idejas apraksts.
LIAA direktors Andris Ozols: „Laikā, kad mums ik dienas piedāvā aizņemties, aicinu ikvienu apzināties, ka mūsu bagātība ir idejas un ieceres, kuras tikai jāuzdrošinās īstenot. „Ideju kauss” šogad rosina apzināties savu ideju patieso vērtību, novērtēt potenciālu un šo kapitālu izmantot.
Konkursam „Ideju kauss 2013” iesniegtās idejas tradicionāli tiks vērtētas divās kārtās. Katru pieteikto ideju vispirms izvērtēs divi eksperti, bet otrajā kārtā iekļuvušajiem pretendentiem būs jāsagatavo biznesa plāns. Desmit labākie plāni tiks prezentēti klātienē žūrijai, kas arī noteiks uzvarētājus.
Pirms gada konkursā „Ideju kauss 2012” uzvarēja Artūra Mucenieka un Viestura Baloža inovatīvās elektriskās ģitāras skands ideja „Klusais skaļrunis", saņemot 5000 latu naudas balvu. Arī šogad konkursa „Ideju kauss” kopējais balvu fonds būs 10 000 latu. Labākās idejas autors saņems 5000 latu naudas balvu, otrās vietas ieguvējs – 3000 latu, bet trešās vietas ieguvējs 1000 latu. Atsevišķa balva 1000 latu apmērā tiks pasniegta labākās eko-inovāciju idejas autoram.
Pilns konkursa nolikums atrodams mājas lapā www.idejukauss.lv
Konkursu „Ideju kauss 2013" rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar stratēģisko partneri A/S SEB banka. Konkurss tiek īstenots LIAA projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.


Vineta Vilistere - Lāce
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Papildu informācija –
Ilze Salna,
projekta vadītāja, tālr.: 29404124, e-pasts: ilzesalna(@)gmail(.)com